laser pointers high powered laser green laser blue laser pointer viridian laser laser pointer for cats laser pointer pen most powerful laser
FAQ - częste pytania

Ile lat trzeba mieć, żeby zapisać się na kurs?
Na prawo jazdy kategorii B (samochód) lub A2 (motocykl o pojemności silnika do 400 cm3) można zapisać się trzy miesiące przed swoimi osiemnastymi urodzinami. Na kurs na prawo jazdy kategorii T (traktor) lub A1 (motocykl o pojemności silnika do 125 cm3) możemy zapisać się trzy miesiące przed szesnastymi urodzinami - wymagana jest przy tym zgoda rodziców (lub opiekunów). Na prawo jazdy na kategorię A (dowolny motocykl) możemy zapisać się, jeśli nie mamy kategorii A2, na trzy miesiące przed 24 rokiem życia. Jeśli zrobiliśmy A2, możemy zdawać na A po dwóch latach od zrobienia A2.


O co chodzi z PKK?
Jest to Profil Kandydata na Kierowcę. Wyrabia się go w starostwie powiatowym, odpowiednim do miejsca zameldowania.
Załatwiamy te formalności za kursanata. 


Kurs już się zaczął. Czy mogę się jeszcze zapisać?
Tak, nie powinno to stanowić dużego problemu, zwłaszcza gdy opóźnienie jest względnie niewielkie. Lepiej jednak, jeśli czas nas nie nagli, przyjść na rozpoczęcie kursu, zwłaszcza gdy kurs jest już gdzieś w połowie - dzięki temu nie będziemy musieli nadrabiać żadnych zaległości. 


Na czym polegają badania lekarskie? Czy każdy może zrobić prawo jazdy?
Zakres badania lekarskiego jest bardzo szeroki i stosowne rozporządzenie ministra zdrowia określa, jakie narządy powinny być zbadane oraz jakie choroby stwierdzone lub wykluczone. 


Do najczęstszych źródeł przeciwwskazań zdrowotnych należą: Zaburzenia i choroby psychiczne, choroby układu nerwowego (szczególnie padaczka), uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, zaburzenia równowagi (np. choroba Meniera).
Cukrzyca, słaby słuch lub wzrok nie wykluczają otrzymania prawa jazdy, jednak w takim wypadku otrzymamy prawko terminowe - co pewien czas będziemy musieli odbyć odpowiednie badania lekarskie, żeby ustalić, czy choroba się nie pogłębiła. 


Ile kosztuje cały kurs?
Obecnie kurs na prawo jazdy kategorii B kosztuje 1300 zł. Ceny kursu często się zmieniają.Przyjdź, przekonasz się sam - może akurat trafisz na promocję ;)
Istnieje możliwość płacenia za kurs w ratach.


Czy ciężko jest zdać egzamin?
Część teoretyczna kiedyś była dość łatwa - zdawalność wynosiła ponad 70%. Po zmianie przepisów jest trudniej, choć już około 40% kursantów z naszej szkoły zdaje go za pierwszym razem.

Dysponujemy bazą pytań prawie identyczną z egzaminacyjnymi.
Egzamin praktyczny statystycznie zdaje tylko co trzecia osoba w Lesznie.
Zdawalność naszej szkoły jest o wiele lepsza - zdaje ponad połowa naszych kursantów (w roku 2013: 56%).


Na czym ludzie najczęściej oblewają?
Jest cały katalog błędów powodujących wynik negatywny egzaminu zawarty w instrukcji egzaminowania. Na kursie poznacie je wszystkie, aby ich przypadkiem nie popełnić. 


Czy egzaminowi towarzyszy duży stres?
Niestety tak, ale da się go pokonać. Tym łatwiej, im lepiej przygotujemy się do egzaminu. Szczęście sprzyja najlepszym. 


Czy można gdzieś zobaczyć trasę egzaminu?
Trasa egzaminu jest ustalona tylko dla egzaminów na prawo jazdy kategorii AM. Można ją zobaczyć na stronie leszczyńskiego WORDu.
Nie ma już wyznaczonych tras dla kategorii A, A1, A2 i T.
Trasa egzaminu zależy wyłącznie od egzaminatora. Znamy jednak mniej więcej ich upodobania - Podczas jazd na mieście pokażemy Ci najczęściej powtarzające się miejsca.

Obecny kurs zaczął się 27 czerwca. Następny kurs jeszcze nie jest ustalony.

Dzwoń pod 603 646 243 po więcej informacji

 

Nauka wychodzenia z poślizgów

Nauka wychodzenia z poślizgów dla wszystkich absolwentów kursu w naszej szkole (także byłych) - gratis. 

Nowość!

 

Dla niecierpliwych - kurs w dwa tygodnie.


green laser laser pointer pen laser pointers green laser viridian laser most powerful laser high powered laser blue laser pointer laser pointer for cats laser pointer pen laser pointers green laser viridian laser laser pointer pen